درباره آموزشگاه موسیقی آوای ماهان

آموزشگاه موسیقی آوای ماهان مجموعه ای است فرهنگی و هنری متشکل از کادر مجرب و به روز از اساتید و نوازندگان که همگی دارای سوابق قابل توجه فعالیت در ارکسترهای مطرح ایران (همچون ارکستر سمفونیک و ارکسترهای راک، پاپ و جز) و تدریس هستند با بهره گیری از فضا و امکانات آموزشی مناسب شامل سازهای آکوستیک و الکترونیک، کلاسها و سالن تمرین مجهز، در کنار کادر اداری دقیق و مجرب که در زمینه ی برگزاری کلاسهای موسیقی، رویدادها و کارگاههای پژوهشی و آموزشی، کنسرت های هنرجویی و حرفه ای و تولید آثار موسیقایی فعالیت می کند.  توجه اصلی ما در مجموعه آوای ماهان بر کیفیت آموزش در زمینه های درک و شناخت موسیقی، پیشبرد تکنیک، علاقمندسازی هنرجویان و خدمات دقیق و منظم به اساتید و هنرجویان در چیدمان و برگزاری کلاسها و رویدادهای مرتبط است. گروه کُر آوای ماهان از حرفه ای ترین گروههای کُر فعال کشور است که همواره در سالنهای مهم کشور، جشنواره های داخلی و خارجی و مسابقات متعدد شرکت داشته و افتخارات گوناگون کسب کرده است. همچنین پروژه های مختلفی در زمینه ی تنظیم موسیقی و آهنگسازی برای نمایش، آثار موسیقی کلاسیک و پاپ در این مجموعه به انجام رسیده و در مواردی توسط اساتید و یا هنرجویان به اجرا یا ضبط رسیده است.

همکاری با اساتید مجرب و به روز

اساتید آموزشگاه موسیقی آوای ماهان همگی دارای سوابق قابل توجه هم در زمینه ی نوازندگی و رشته ی مورد آموزش و هم در زمینه ی تدریس هستند. بیش از 50% این اساتید دارای مدرک کارشناسی و کارشناسی ارشد در رشته های مرتبط موسیقی از دانشگاههای برتر داخلی و خارجی هستند و همگی آنها در ارکسترهای بزرگ و مطرح همچون ارکستر سمفونیک تهران، ارکستر ملی، ارکستر ترانه های قدیمی، گروه های پاپ و راک شناخته شده ی ایران فعالیت داشته و دارند. تمرین مداوم شخصی و با ارکستر، شرکت مداوم در کارگاهها و سمینارهای تخصصی موسیقی، همکاری با رهبران و اساتید بزرگ بین المللی و همچنین مطالعه ی روش های روز تدریس در دنیا از ارزش های مهمی است که اساتید مجموعه ی آوای ماهان را به روز و پرتجربه نگاه می دارد. از طریق منوی اساتید می توانید رزومه و تخصص اساتید کادر آموزشی آوای ماهان را مشاهده کنید.

فضای آموزشی و امکانات مناسب

آموزشگاه موسیقی آوای ماهان دارای شش کلاس آکوستیک مجهز به کولر گازی، پیانو، تخته موسیقی، آینه، سیستم پخش صوت و نورگیر مناسب است که برای داشتن یک کلاس باکیفیت مورد استفاده ی اساتید و هنرجویان قرار می گیرد. سه دستگاه پیانو آکوستیک برای کلاسهای پیانوی با کیفیت و همچنین دو دستگاه پیانو دیجیتال برای کلاسهای آواز و موسیقی کودک و همچنین یک ست درامز آکوستیک مورد استفاده ی اساتید و هنرجویان است. برای کلاسهای گیتار، ویولنسل، گیتار الکتریک، گیتار بیس، کاخن، سنتور … ساز و تجهیزات مورد نیاز برای استفاده ی هنرجویان و اساتید در آموزشگاه موجود است. آموزشگاه موسیقی آوای ماهان داری یک سالن تمرین به مساحت 50 متر مربع مجهز به کولر گازی، ویدئو پروژکتور، پیانو دیجیتال، وی درام و اتاق استراحت است که جهت برگزاری تمرین های هم نوازی و کلاسهای گروهی و همچنین برگزاری کارگاهها و سمینارهای تخصصی مورد استفاده قرار می گیرد. مجاورت با پارک ستارخان، قرار داشتن خارج از محدوده ی طرح و ترافیک، دسترسی آسان از طریق مترو، اتوبوس و تاکسی و وجود جای پارک برای مراجعین از دیگر مزایای موقعیت مکانی این آموزشگاه محسوب می شود..

افتخارات متعدد آوای ماهان، اساتید و هنرجویان

اساتید، هنرجویان و گروه های موسیقی فعال در مجموعه ی آوای ماهان دارای افتخارات و دستاوردهای هنری متعددی هستند که نشان از مسیر رو به رشد این مجموعه دارد. 

گروه کُر آوای ماهان به سرپرستی و رهبری نیما فاتحی در دوره های سی ام و بیست و هفتم جشنواره موسیقی فجر به ترتیب رتبه های اول و دوم را در رشته آواز جمعی کسب کرده است. همچنین این گروه در مسابقات بین المللی خارجی شرکت کرده و تا کنون موفق به دریافت سه نقره و یک برنز در مسابقات کُرال آسیا پاسیفیک 2017 در سریلانکا و مسابقات «کانتا آل مار» 2015 در اسپانیا در بخش های فولکلور (محلی) و کُر مجلسی شده است. گروه کُر آوای ماهان از برترین گروههای کُر کشور است که هر سال در فستیوال های معتبر دوستانه ی دیگری همچون Korofest استانبول و فستیوال گروههای کُر شیراز دعوت می شود.

هستی سپاسی استاد ویولنسل آموزشگاه آوای ماهان برنده ی رتبه ی دوم جشنواره جوان است و همچنین در سال 1393 به همراه ارکستر پاسارگاد در جشنواره موسیقی فجر رتبه اول را کسب نموده است.

کوروش نبوی هنرجوی پیانوی کوشا و مستعد مجموعه آوای ماهان در مسابقات نوازندگی پیانو ی کنسرواتوار تهران (مسابقات پیانو کلارا) موفق به کسب رتبه سوم و تندیس این مسابقات شد.

برگزاری کنسرت های هنرجویی و حرفه‌ای

آموزشگاه موسیقی آوای ماهان هر سال کنسرت هایی را برای هنرجویان رشته های مختلف برگزار می کند. برای بالا بردن بازدهی و پرهیز از تداخل و شلوغی برنامه در مجموعه ی آوای ماهان کنسرت ها در هر ژانر موسیقی به صورت جداگانه برنامه ریزی و اجرا می شوند. بعنوان مثال رسیتال پیانوی هنرجویان مبتدی و حرفه ای، کنسرت هنرجویان سازهای زهی (ویولن، آلتو و ویولنسل)، کنسرت هنرجویان سازهای ایرانی، کنسرت میان دوره و پایان دوره ارف (موسیقی کودکان)، … در این کنسرت ها علاوه بر ارائه ی نتیجه ی آموزش هنرجویان در طول یک سال آموزش، اهداف ذیل دنبال می شود؛

  • تمرین و تجربه ی یک اجرای با کیفیت در برابر جمعیت، و مقابله با استرس اجرا
  • ارزیابی پیشرفت هنرجو و شیوه ی تدریس استاد در طول دوره ی آموزشی
  • بالابردن روحیه ی کار تیمی و مهارت گروهنوازی
  • ثبت اجرای هنرجویان بصورت تصویری

همچنین آموزشگاه موسیقی آوای ماهان تا کنون کنسرت های حرفه ای بسیاری را در سالن های معتبر کشور به روی صحنه برده است، از آن جمله می توان به موارد زیر اشاره کرد؛

  • کنسرت ترانه های قدیمی به رهبری نیما فاتحی و سرپرستی فرهاد میرمحمدصادقی در تالار وحدت
  • کنسرت موسیقی جز «بیا و مدتی اینجا بمان» به رهبری نیما فاتحی در تالار رودکی
  • کنسرت گروه کوئینتت مادروگادا از کشور آلمان با اجرای آثاری از آستور پیاتزولا، کارلوس گاردل و چیک کوریا در سالن سرنا
  • کنسرت گروه پیکلاویه به سرپرستی شایان کریمی در سالن سرنا
  • کنسرت گروه سلفا به سرپرستی کوروش نبوی در فرهنگسرای اندیشه

.

ارکستر، گروه کُر و تمرینهای جمعی

یک موزیسین لازم است که در کنار تمرین های فردی و بالا بردن تکنیک نوازندگی خود، هم نوازی در گروه را نیز بیاموزد. تمرین در ارکستر و آنسامبل (گروهنوازی) بخش مهمی از آموزش موسیقی است که علاوه بر یادگیری بسیاری مهارتها مانند حفظ ریتم، ارتباط چشمی و گوشی با رهبر و نوازندگان دیگر و هماهنگی دینامیک در گروه، موجب پرورش روحیه ی کار تیمی و اعتماد به نفس در هنرجویان می شود. آموزشگاه موسیقی آوای ماهان با در اختیار داشتن یک سالن تمرین مجهز و اساتید حرفه ای در زمینه ی تنظیم موسیقی و سرپرستی و رهبری گروه و همچنین برنامه ریزی دقیق، همواره گروههای هم نوازی و ارکسترهای کوچکی از هنرجویان تشکیل داده و تمرین ها و اجراهای شایسته ای را برای آنها تدارک دیده است. همچنین گروههای کُر حرفه ای، آموزشی و کُر کودکان آوای ماهان علاقمندان به آواز گروهی را گرد هم آورده و در کنار آموزشهای لازم، اجراهای باشکوهی را به همراه آنها برگزار نموده و فرصت های شایانی جهت درخشش روی صحنه برای اعضا فراهم کرده است..

تنوع کلاسها و ورکشاپهای حضوری و آنلاین

به منظور بالا بردن مهارت، دانش و علاقمندی، آموزشگاه آوای ماهان علاوه بر کلاسهای خصوصی معمول، همواره کلاسها، کارگاهها و سمینارهایی را توسط اساتید مجموعه و اساتید مدعو دیگر برگزار می نماید. با پیشرفت تکنولوژی و امکانات اینترنتی برخی از این رویدادها بصورت آنلاین و درفضاهای مجازی مانند اسکایپ و اینستاگرام قابل برگزاری هستند. از آن جمله می توان به دوره های تئوری و هارمونی گروهی، کارگاه آشنایی با موسیقی شرق دور، کارگاههای ساز شناسی (بصورت سمینار یک روزه و لایو اینستاگرامی) و کارگاههای آشنایی با اپرای ایتالیایی اشاره کرد..

فهرست