گروه کر آوای ماهان آوازهای رمانتیک میخواند

گروه کر آوای ماهان آوازهای رمانتیک میخواند
21 سپتامبر،16

به نقل از خبرگزاری موزیک ما:

گروه کُر آوای ماهان آوازهای رمانتيک می‌خواند

موسیقی ما- گروه کُر آوای ماهان به سرپرستی نيما فاتحی روز جمعه ۹ مهرماه ۱۳۹۵ در تالار رودکی به روی صحنه می رود و قرار است قطعاتی از آهنگسازان دوره رمانتيک و معاصر (قرن ۱۹ و ۲۰ ميلادی) را به صورت آواز گروهی، تک خوانی و دوئت با همراهی پيانو اجرا کند.

 

به گفته نيما فاتحی رهبر گروه، کليه قطعات گروه کُر به صورت آکاپلا (بدون همراهی ساز) هستند که اجرای آنها را نيازمند مهارت بيشتر می‌کند و در دوئت‌ها، پيانو خوانندگان را همراهی می‌کند. اکثر قطعات در اين اجرا به زبان انگليسی هستند، با اين حال چند قطعه نيز به زبان‌های آلمانی و فرانسه خواهد بود. در بين آهنگسازان منتخب اين اجرا، نام افراد سرشناسی چون آنتون دورژاک، ادوارد الگار، رالف وگان ويليامز، لئو دليب و سرگئی راخمانينف در کنار برخی ديگر از آهنگسازانی همچون آرتور فوته، ارلند فاگرتون، ادوراد مک داول و چارلز استنفورد وجود دارد که قطعات آنها به ندرت در ايران به روی صحنه ی اجرا رفته است.

 

قطعات دوره رمانتيک دارای کنتراست‌های زياد در نوانس و سرعت، و تنوع در انتخاب آکوردها هستند که باعث جذابيت آنها می‌شود. اين قطعات اگر متون مذهبی نداشته باشند (که به آنها قطعات سکولار اطلاق می شود) اغلب در مورد مضامينی همچون طبيعت، عشق و يا مرثيه هستند که منعکس کننده روحيات و عواطف آهنگساز در آن زمينه‌اند. بنيانگذار مکتب رمانتيسم را لودويگ وان بتهوون می‌دانند که خاستگاه موسيقی را از سفارش‌های درباری به گرايشات روحی آهنگساز تغيير داد و پس از او اين مکتب توسط آهنگسازان با ذوقی همچون فردريک شوپن، فليکس مندلسون، فرانتس ليست، پيتر چايکوفسکی، ادوارد الگار، گوستاو مالر و بسياری ديگر پرورانده شد.

 

گروه کُر آوای ماهان در سال ۸۶ به سرپرستی نيما فاتحی تشکيل شده و اجراها و افتخارات گوناگونی را تجربه کرده است که از آن جمله می توان به رتبه نخست جشنواره موسيقی فجر در سال ۹۳ و رتبه دوم همين جشنواره در سال ۹۰، کسب ديپلم های افتخار نقره و برنز در فستيوال کانتا آل مار اسپانيا، شرکت در فستيوال کوروفست استانبول بعنوان نماينده ايران، اجرای آوازهای رمانتيک (۱) و ترانه های قديمی (اولد سانگز) اشاره کرد. در اين اجرا محمد حقیقی، پرنیان روحانی، علیرضا بهروزی، آزاده اسدی، سید پیام حسینی، فرناز ساحری، بهزاد مظهری، رابعه فشارکی، علی باقری، شیدا شریف پور، صدف بهرام جاویدی، امیر خلیقی، گلنوش اکبری، حانیه آملی، مهراوه موسوی، امیر یوسفی‌ها، نهال فلاحتی، آرش حق گو، دانیال محبوبیان، آتنا بالایی، میشکا داورپناه و نگین آقامحمدی به عنوان خواننده حضور دارند و ميرارشک و اميراشکان ميرپور نوازنده پيانو در دوئت ها و تکخوانی ها هستند. علاقمندان برای تهيه بليت اين کنسرت می توانند به سايت

www.iranconcert.com مراجعه کنند.

درباره ما

ادامه مطلب

پیش ثبت نام

تماس با ما

تهران، ستارخان، خ نيايش، پلاک 25، واحد 1

021-66530052 / 021-66530034

info@avayemahan.com