Oops...
Slider with alias Cello not found.

اساتید آوای ماهان

ویلنسل

سازی زهی و آرشه‌ای از خانواده ویولن است. صدای این ساز در منطقه میانی و بم سازهای این خانواده قراردارد. ویلنسل از ویولن و ویولا(ویلن آلتو) بزرگ‌تر است. در هنگام اجرا، این ساز در بین دو پای نوازنده قرار می‌گیرد و از طرفی دیگر، توسط میله‌ای که در انتهای آن وجود دارد روی زمین استوار می‌گردد. این ساز از خانواده سازهای زهی آرشه‌ای است، 4 سیم دارد که روی نت های دو، سل، ر و لا کوک می شوند و با انگشت گذاری دست چپ می توان نتهای متفاوت دیگری را روی آنها با کمک آرشه یا انگشت توسط دست راست به صدا در آورد. استفاده از این ساز در تک نوازی ها( سلو)، در گروه نوازی‌ها، از جمله در کوارتت های زهی، آنسامبل ها (مثلا پیانو، کلارینت و ویولنسل)، ارکسترهای مجلسی و ارکستر سمفونیک متداول است. این ساز عضو ثابت در ارکسترها به صورت استاندارد می‌باشد که در بخش باس زهی‌ها قرار می‌گیرد.کنسرتوها و سونات‌های فراوان برای ویلنسل نوشته شده است.

چرا آوای ماهان؟

گروه کر آوای ماهان در سال ۱۳۸۶ به سرپرستی نيما فاتحی تشکيل شد. اين گروه تا کنون اجراهای متعددی در فرهنگسراها و تالارهای کنسرت تهران و شهرستان ها برگزار کرده است که از مهمترين آنها می توان به کنسرتهای آوازهای رمانتيک (تالار رودکی) و کنسرتهای ترانه های قدیمی در تالار وحدت اشاره کرد. این گروه همچنین در اجرای برنامه برای سفارتخانه ها و همایش مهم داخلی و بین المللی همچون همایش مدیریت در عصر دیجیتال (با حضور چارلز هندی) فعالیت داشته است.

هنرجویان آوای ماهان

آخرین مقالات

آموزش موسیقی به کودکان

رویکردهای بسیاری برای آموزش موسیقی به کودکان توسط مربیان وجود دارد، یکی از بهترین راههای آموزش موسیقی ، برپا کردن متد یادگیری با تکیه بر کنجکاوی ذاتی آنهاست،درست مانند راهی که آنها زبان مادریشان را یادگرفتند

اطلاعات بیشتر

سوالات متداول

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

Fill out this field
Fill out this field
لطفاً یک نشانی ایمیل معتبر بنویسید.
You need to agree with the terms to proceed

فهرست