اساتید آوای ماهان

دوره مادر و کودک

دوره ی مادر و کودک ويژه ی کودکان 2 تا 4 سال است که با همراهی مربی و مادر (یا پدر) کودک برگزار می شود زیرا کودک در این سن به والدین وابستگی زیادی دارد و بدون آنها ارتباط موثری با کلاس برقرار نمی کند. در این دوره ها که تحت عنوان بازی، حرکت و موسیقی برگزار می شود آمادگی برای درک و دریافت موسیقی، آشنایی با حالت های ریتمیک قطعات مانند ضربهای قوی و کندی و تندی (تمپو) و همچنین تقویت گوش و حافظه ی شنیداری کودک مورد نظر است. این دوره ها شامل آشنایی با ریتم در موسیقی، زیر و بمی اصوات، آشنایی با سازهای پرکاشن کودکان، قصه ها و شعر های کوتاه کودکانه و بازی های حرکتی مثل رقص ها و فعالیت های حرکتی گروهی هست که این فعالیت های حرکتی باعث رشد هوش احتماعی در کودک ، بالابردن دایره ی لغات و برانگیختن حس کنجکاوی نسبت به سازها می شود.
نکته ای که روی آن تاکید می کنیم این است که کودک در این دوره قرار نیست نواختن ساز یا خواندن نت ها را یاد بگیرد، بلکه این دوره بیشتر با درک کودک از موسیقی و علاقمندی او سر و کار دارد و با تجربیات آمیخته با بازی و داستان او را برای مراحل بعدی در سنین بالاتر آماده می کند.

چرا آوای ماهان؟

گروه کر آوای ماهان در سال ۱۳۸۶ به سرپرستی نيما فاتحی تشکيل شد. اين گروه تا کنون اجراهای متعددی در فرهنگسراها و تالارهای کنسرت تهران و شهرستان ها برگزار کرده است که از مهمترين آنها می توان به کنسرتهای آوازهای رمانتيک (تالار رودکی) و کنسرتهای ترانه های قدیمی در تالار وحدت اشاره کرد. این گروه همچنین در اجرای برنامه برای سفارتخانه ها و همایش مهم داخلی و بین المللی همچون همایش مدیریت در عصر دیجیتال (با حضور چارلز هندی) فعالیت داشته است.

هنرجویان آوای ماهان

آخرین مقالات

آموزش موسیقی به کودکان

رویکردهای بسیاری برای آموزش موسیقی به کودکان توسط مربیان وجود دارد، یکی از بهترین راههای آموزش موسیقی ، برپا کردن متد یادگیری با تکیه بر کنجکاوی ذاتی آنهاست،درست مانند راهی که آنها زبان مادریشان را یادگرفتند

اطلاعات بیشتر

سوالات متداول

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

Fill out this field
Fill out this field
لطفاً یک نشانی ایمیل معتبر بنویسید.
You need to agree with the terms to proceed

فهرست